Låt er inte luras av tulpaner och pärlhyacinter i inläggen nedan, ho, ho.. Jag har tagit in skogen i rummet, ja, bara en del av den...golvljusstaken blev lite malplacerad i denna vinkeln ser jag nu (som om någon skulle bry sig :) Den kommer från Gruvgatan 13 och den bruna lampfoten från Hans Mikaels.
Jag tycker om granris och så länge det är vinter kan jag unna mej någon bukett...den rostiga urnan kommer från Solängets blommor & sånt
Njut av vintersolen gott bloggfolk, vi ses snart igen! ( pst, var inte ängsliga över alla horn, större djurvän än mej kan man inte finna!)
Grangris är gratislyx och såååå vackert!!!
SvaraRaderaHihi..ser att du flyttade på ljusstaken;) Men oj så snygg den är med det svarta ljuset!
Kram på dig och TACK för grattulationerna dom värmde!!!
Snygg ljusstake!
SvaraRaderaOch lite granar är väl helt ok att ha inne HELA vintern:)
Mer och mer sugen blir jag på de där hornen i garaget......
Susanne
Men så snyggt! Du har alltså tagit in lite ny och fräsch gran, helt rätt, är ju vinter fortfarande! Har du skaffat både ny ljusstake och golvlampa?! Skitsnyggt! Så himla snyggt med träfot på lampan! Får man fråga var du köpt båda?! Hornen passar bra till oxå! :)
SvaraRaderaDu är rolig du. Jag vet inte ja. Ljusstaken var fin iaf ;)
SvaraRaderaJessika
Ser verkligen rogivande ut. Jag har snart "förbrukat" vår granhäck
SvaraRaderaHa det så gott
MMMmmmm för dina mörka toner, jag är helt insnöad på det nu. Lampan med svart skärm är verkligen grymt snygg...du kan du!
SvaraRaderaEija
Jag gillar också granris och allt annat som skogen och naturen erbjuder. Helt rätt av dig att ta in lite skog i hemmet :)
SvaraRaderaKram Sofia
KJEMPE FINT!!!!!
SvaraRadera-du har så sansen og jeg lar meg inspirere!
Liv ;O)
Det var ju bara myspys bilder ju!!
SvaraRaderaKlem Anna
Hej hopp min vän !!
SvaraRaderaSåå fint..jag hoppar alltid till lite extra då jag ser ett nytt inlägg från dig, för jag vet att du ALLTID har något fint att visa oss..
Lampan där med svart skärm..sååå fin !!
Ha en toppenkväll
Kraaam Anette
Så mysig hörna du har där.
SvaraRaderaGranris är alltid vackert!
Kram Kicki
Kjempefint... og hornet var så stilig..
SvaraRaderaFår så mye inspirasjon her hos deg.
O=))
Hej goa Mari!
SvaraRaderaSkogen erbjuder så himla mycket vackert pynt och jag gillar dina granbuketter jättemycket!
Den där skänken är väldigt fin också ♥
Kraaam
Mia
Visst är granris vackert, men förmin del tycker jag det ska vara innan jul. Nu faller vide kvistarna mig bättre i smaken :) Konstigt att man kan ändra sig så efter tid på året :) Trevlig kväll önskar Anna
SvaraRaderaVilka härliga bilder! Jo men det klart att man kan ha lite skog inne på vintern. Och ännu är ju faktiskt vintern långt från över! Iallafall här! =)
SvaraRaderaHa en fin kväll
Kram Dessie
Åh, så fint ni har det! Ljust och härligt, en känsla av vår. Tapeten är kanonfin, - vilken kollektion kommer den ifrån?
SvaraRaderaMå så gott!
/Anna-Karin
MYCKET FINT,UNDERBART MED NATUREN!
SvaraRaderaHar enris kvar, det känns vackert & vintrigt;o)
SvaraRaderaVi har ingen sol....Njut du;o)
Kram Malin
Jodå, granris är jättefint men nu vill jag ha tulpaner istället.
SvaraRaderaKram mamma C
I dag har det vært et alldeles nydelig vintervær med glittrende hvite trær - vineren er nydelig og granbar inne er helt supert - grønt fra naturen er alltid vakkert!
SvaraRaderakLEM hILDE
Lite granris är väl aldrig fel, tycker allt från naturen passar in. Absolut det allra bästa "inredningsmaterialet"!!!!
SvaraRaderaDin lampa är supersnygg!!!!!
Kram Marie
Härligt fint från dig och lampan gillar jag med
SvaraRaderaJapp de skåpen hör ihop, vet dock om de kommer göra det sedan
få se
kram
sandra
Älskar den rostiga vasen! Alltid lika inspirerande att kika in här och drömma sig bort :)
SvaraRaderaHa det!
/Ulrika
Vakre bilder fra ditt fantastiske hjem!
SvaraRaderaJeg ELSKER den hvite sjenken din <3
Her er vinteren i ferd med å regne bort og når solen skinner innimellom får man nesten litt vårstemning men du har rett...vi må ikke la oss lure, for kong vinter har nok mere på lur tror jeg:)
Kommer snart tilbake!
Klem,Hanne
Fint som vanligt! :D
SvaraRaderaMen hornen..... Njaa.. ;)
Charlotta
Vet du, det är ofta jägare och jägarhustrur som är dom största djurvännerna, nu får jag väl stryk när jag skriver det. Men så har jag upplevt det. Det var ett fint horn, jag gillar stilen.
SvaraRaderaKramar
AnnaMaria
Ja, varför inte lite doftande granris inne - det är ju som sagt vinter, men igår kändes det nästan lite som vår härnere - klar sol och barmark lite här och där....!
SvaraRaderaVilka vackra bilder från ditt hem!
Kram
Lisa
Så fint, så fint, det blir liksom inte fel med lite natur inne också!
SvaraRaderaOch gör man det så fint som du har gjort, så....
Kram
Granris är fint, och jag tycker definitivt inte att man är djur-ovän för att man har horn eller skinn av skjutet vilt hemma. Såg den diskussionen i en annan blogg tidigare och blir bara förbryllad...
SvaraRaderaHur många av de som klagar går sedan direkt till ica och köper dansk fläskfilé från gris med avklippt svans som levt hela livet i en stålbur? Rätt många gissar jag...
Vilket vackert skåp!!
SvaraRadera